צוואות והסכמי ממון

כפמלי אופיס אנו מחוייבים לבני המשפחה ולדורות הבאים.
התחייבות זו משלבת הן מיקסום התועלות הפיננסיות מהנכסים שלנו – השגת רווח מירבי בהתאם לרמת הסיכון הרלוונטית והן התחייבות משפטית אל מול הדורות הבאים.

התחייבויות משפחתיות בין בני המשפחה יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות הבאות:

ייפוי כוח מתמשך – כל אדם יכול להחליט, בעודו בריא ובעל יכולת לקבל החלטות ולבצע פעולות בכוחות עצמו, כיצד ייראו חייו אם וכאשר יגיע חלילה למצב בו לא יהיה מסוגל לקבל החלטות או לנהל את ענייניו (הבריאותיים, הפיננסים וכד') ואף למנות מראש אנשים מהימנים אשר יפעלו בשמו ועבורו, ויקבלו בשמו החלטות באותם תחומים שונים הנוגעים לחייו. 

הסכם ממון – חוק יחסי ממון בין בני זוגקובע, כי בעת פטירה או גירושין זכאי כל אחד מבני הזוג למחצית מהרכוש והממון המשותף שצברו במהלך נישואיהם. כאשר זוג מעוניין כי במקרה של פרידה יופרדו הנכסים שצברו עם השנים וכל אחד יקבל חלקים אחרים השונים מחלוקה שווה של 50% 50%  יש לעשות זאת ע"י הסכם ממון.

הסכם שכזה ניתן לערוך הן במהלך הנישואים או טרם הנישואים.

צוואות – עם מותו של אדם עוברים נכסיו ליורשיו החוקיים על פי "חוק הירושה". לא תמיד החלוקה על פי חוק הירושה תואמת את רצונו של הנפטר. הצוואה היא הדרך הבטוחה ביותר לחלוקת העיזבון (נכסיו של הנפטר) בצורה שתואמת את רצונו. הצוואה יכולה לכלול את כל רכושו של הנפטר תוך מתן הוראות מדוייקות ותנאים לביצועה.

באילו מקרים כדאי לערוך צוואה?

ידועים בציבור: מומלץ לערוך צוואה כדי למנוע סכסוך אפשרי לגבי מעמד הידוע בציבור הנותר.

פיצול הירושה: מקרים שבהם המוריש מעוניין להוריש חלקים ספציפיים מעיזבונו לקרוביו, לאנשים שאינם קרוביו או  לתאגידים, שלא בהתאם להוראות חוק הירושה.

זכויות ברכוש: מקרים שבהם קיים צורך להסדיר זכויות שימוש ברכוש לאחר מותו של המצווה.

בני זוג גרושים או פרודים ומשפחות שבראשן הורה עצמאי: חוק הירושה אינו מסדיר את זכויות הירושה במקרים אלה.

 זוג מבוגר שאין לו ילדים והוא בגיל שככל הנראה לו יהיו לו ילדים.

 זוג שנשוי נישואים שניים ולכל אחד מבני הזוג יש ילדים משלו

תהליכים אלו מבוצעים ב New generation  עם משרדי עורכי הדין המובילים בתחומם. שילוב של ידע משפטי מהשורה הראשונה עם היכרות מעמיקה שלנו כפמלי אופיס בכל נכסי המשפחה מאפשר בניית מסמך משפטי כולל ומדוייק התואם לצרכיי לקוחותינו ומלווה אותם לאורך שנים

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם: