הכרעה עקרונית לעניין העלאת דמי ניהול ללא הודעה מוקדמת

ביום 27 באוגוסט 2013 פרסם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר ("הממונה") הכרעה עקרונית לעניין העלאת דמי ניהול ללא הודעה מוקדמת ("ההכרעה").

במסגרת ההכרעה הורה הממונה לחברות מנהלות של קופות גמל וקרנות פנסיה, לבדוק את כל החשבונות שבהם הועלו דמי ניהול בתקופה, מיום 1 בינואר 2006 ועד יום 31 בדצמבר 2009 ("תקופת ההשבה"), ולהשיב לכל עמית אשר הועלו לו דמי הניהול ללא הודעה מראש, כנדרש בתקנה 53ב(א) לתקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל), התשכ"ד-1964 ("התקנה"), את דמי הניהול שנגבו ממנו ביתר, הכל בכפוף לכללים ולסייגים מבדיקה והשבה שנקבעו בהכרעה.

בהתאם להוראות ההכרעה, החברה בודקת את כל חשבונות העמיתים בהם הועלו דמי ניהול ללא הודעה מוקדמת בתקופת ההשבה, ופועלת להשבת דמי הניהול, אשר נגבו ביתר, בהתאם להוראות ההכרעה.

כל עמית שימצא זכאי להשבה, תישלח לו על כך הודעה נפרדת באמצעות מכתב בדואר.

הינך רשאי לפנות אל חברת הביטוח או אלינו לטובת בירור הנושא

זה סינית או עברית?

לאיזה סוג לקוחות אתם משתייכים? לאלה המקבלים את הדוחות השנתיים ומשאירים אותם במעטפה, לאלה הפותחים את המעטפה ומתייקים את הדוח בצורה מסודרת מבלי לנבור בנבכי הדוח, או לאמיצים שמנסים אבל לרוב מתייאשים? אם גם אתם חוששים מההתמודדות בהבנת הדוחות, הסרטונים הבאים מיועדים בדיוק בשבילכם. צפו בסרטוני ההסבר ותוכלו לקבל הדרכה קצרה כיצד לקרוא ולהבין את הדוחות.
כמו כן, זה בדיוק הזמן לעשות סדר בכל התחום הפנסיוני ביטוחי. אתם מוזמנים להגיע אליי לפגישה, עם כל החומרים שלכם, כדי שנוכל לעשות סדר ועדכון של התוכניות הקיימות.

לחצו על שם הדוח וצפו בסרטון ההסבר

חלופות לתוכניות החיסכון הבנקאיות

הריביות הנמוכות הופכות את הפיקדון בבנק לאפיק חיסכון שאינו אטרקטיבי, אך רבים החוסכים שעדיין מעדיפים אותו על אפיקים אחרים. העדפה זו נובעת בעיקר מהרגלים ומהידיעה שחיסכון מבצעים באמצעות הבנק. אז החלטנו לשבור לכם את המיתוס ולהציג בפניכם חלופות מאוד אטרקטיביות לחיסכון לכל מטרה. חיסכון בהפקדה שוטפת, חד פעמית או שילוב בניהם.

צפו בסרטון וגלו ב – 90 שניות איך הכסף שלכם יכול   להשיג יותר.

לא נוגעים בכספי הפיצויים

שוק העבודה כבר לא מבטיח "קביעות" בעבודה, כך מוצאים את עצמם אלפי ישראלים מחליפים מקומות עבודה אחת למספר שנים. בכל החלפת עבודה נוצרת גם "הזדמנות" למשיכת כספי פיצויים, מרבית הישראלים לא מפספסים את ההזדמנות למשיכת הפיצויים ומשתמשים בכספים להחלפת מטבח, נסיעה לחו"ל או סגירת המינוס בבנק, אז אולי סגרתם "חור" שנוצר, אבל יצרתם "חור" בגובה של כ 40% בפנסיה העתידית שלכם.

מעסיקים עוזרת בית? הפכתם להיות מעסיקים עם חובות

מעסיקים עוזרת בית? הפכתם להיות מעסיקים עם חובות. מאז שנת 2008 עם כניסת חוק פנסיית חובה לתוקף, הפכו לא מעט אזרחים למעסיקים, כל מי שמעסיק עוזרת בית הפך למעסיק שמחויב לערוך פנסיית חובה לעובד. מהיום תוכלו לבצע זאת בקליק. אתם מוזמנים לפתוח תוכנית פנסיונית בקליק ולבצע תשלומים באופן שוטף באמצעות האינטרנט.

למצוא עובד/ת טוב/ה זה לא פשוט וכלל לא זול. לאחרונה נוספה בעיה חדשה להעסקת עובדים – פנסיית חובה. אנחנו מחויבים לשלם לפנסיה לכל עובד שאנחנו מעסיקים, הרשימה כוללת, מלבד עובדים שכירים, עוזרות , בית מטפלות ואפילו מנקים בחדרי מדרגות. ומי שלא משלם אותו עובר על החוק ! על פי התקנות אנו חייבים להעביר את התשלומים לקרן הפנסיה עד 15 יום מתום החודש שעבורו שולמה המשכורת. איחור בהעברת הכספים ייחשב כהלנת שכר! חשוב לדעת כי תשלום ישירות לעובדים ולא לקרן הפנסיה אינו עונה על הגדרות הצו, העובדים יוכלו לתבוע אתכם, בבוא היום, במקרה של אבדן כושר עבודה. מאחר ומדובר בסכומים קטנים, אותם צריך לשלם מדי חודש, קרנות פנסיה וחברות ביטוח רבות מנסות להתנער מחובתן ומסרבות לקבל כספים אלה. לעזרתכם, הקמנו עם קרן הפנסיה מבטחים החדשה מערכת "פנסיה בקליק " לתשלום אינטרנטי של פנסיית חובה בעזרתה ניתן לשלם, מידי חודש, באמצעות הוראת קבע ולעמוד בדרישות צו ההרחבה. כמה זה עולה לנו? לפנסיית חובה צריך לשלם אחוזים מהשכר החודשי שאינו כולל נסיעות. גם אם העוזרת מועסקת אצלנו יום בשבוע או אפילו פעם בחודש, עדיין צריכים לשלם לה לפנסיה. בשנת 2014 עומדים אחוזי ההפקדה על %5.5 שעל העובד לשלם ו %12 שעלינו לשלם. האחוזים אותם אנחנו משלמים מורכבים מתגמולים ופיצויים. את הפיצויים ששילמנו עוזרת הבית תקבל גם אם תסיים לעבוד מיוזמתה. מה אומר הצו? צו ההרחבה מחייב לשלם לפנסיה לכל שכיר, גבר מעל לגיל 21 ואישה מעל לגיל . 20 כלומר אם עוזרת הבית או המטפלת לילדים צעירה מגיל זה, אתם לא חייבים להפקיד לה לפנסיה. במידה ואתם מעסיקים את העוזרת יותר מחצי שנה או במידה והיה לה כבר חיסכון פנסיוני בעת קבלתה לעבודה (קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים ) יותר משלושה חודשים - אתם חייבים לשלם לה לפנסיה. הצו מגדיר בררת מחדל וקובע כי צריך לחסוך את הכספים בקופה שכוללת בתוכה כיסויים ביטוחים לנכות ולמקרה מוות כמו קרן פנסיה, לכן חיסכון בקופת גמל או בביטוח מנהלים שלא כולל ביטוח אבדן כושר עבודה לא עונים על לשון הצו. זכותם של העובדים לבחור היכן לחסוך את הכספים, במידה והעובד לא הודיע לכם על בחירתו אתם יכולים לחסוך עבורו בקרן פנסיה לפי בחירתכם. פנסיה בקליק הפתרון לשלם בצורה קלה ופשוטה עבור העובדים לקרן הפנסיה. יש להזין את השכר החודשי למערכת והיא תחשב את אחוזי ההפקדה הנדרשים לפנסיה, הסכום החודשי ירד מחשבון הבנק שלכם באמצעות הוראת קבע. במידה ולא דיווחתם את התשלום באותו החודש לא יתבצע חיוב בחשבון.

משתמש באופניים חשמליים לא יהיה זכאי לפיצויים במקרה של פגיעת גוף

לרוכבי אופניים חשמליים אין ביטוח והולך רגל הנפגע מתאונת אופניים זכאי להגיש תביעת נזיקין, שלא על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תגיות: חברות ביטוח, ביטוח כללי, ביטוח חובה, סוכני ביטוח, חיים קליר

מאת: מערכת עדיף

אופניים חשמליים הפכו לכלי תחבורה נפוץ ברחובות הערים. המדינה ניסתה להסדיר את השימוש באופניים החשמליים באמצעות תקנות שפורסמו לפני מספר חודשים, אולם נושא הביטוח של רוכב האופניים ושל מי שהוא עלול לפגוע בו במהלך הנסיעה, נותר ללא תשובה. אתמול (ד') פורסם כי משטרת ישראל מחפשת עדים לתאונת דרכים בתל אביב בה נפגע אנטוניו רעיה, בן 85. על פי החשד, רעיה נפגע מפגיעת אופניים חשמליים, עליהם רכב, ככל הנראה, נער. רעיה נפצע בתאונה קל, אושפז בבית החולים איכילוב בתל אביב, אולם בהמשך התדרדר מצבו והוא נפטר. "עד כה לא ניתן פסק דין ספציפי העוסק בשאלה אם אופניים חשמליים הינם בגדר 'רכב מנועי' כמשמעותו של מונח זה בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים", אומר עו"ד שלום סביון ממשרד עורכי הדין חיים קליר ושות'. "עם זאת, ניתן ללמוד על גישת בית המשפט העליון מפרשת שפורן נגד תורג'מן, שם דן בית המשפט בשאלה אם קורקינט מכני מהווה 'רכב מנועי' בהתאם להגדרת חוק הפיצויים. "בית המשפט קבע שם כי קורקינט מכני אינו עונה להגדרת 'רכב מנועי' בחוק הפיצויים, ולכן הנפגע אינו זכאי לפיצויים לפי החוק, זאת לאחר שקבע שמדובר בכלי המשמש למשחק ושעשוע, ועל יסוד העובדה שהקורקינט המכני אינו מוכר בדיני התעבורה ככלי רכב בעל זהות ברורה ומוגדרת, ואין חלות עליו חובות של השגת רישיון נהיגה, רישוי רכב וביטוח על פי פקודת ביטוח רכב מנועי". סביון מציין כי זהו כפי הנראה המצב המשפטי השורר ביחס לאופניים חשמליים, שכן עד כה לא הותקנו תקנות המסדירות את השימוש באופניים חשמליים, כאשר התקנות שהיו בתוקף בגדר הוראת שעה ואשר אינן עוד בתוקף מאז שנת 2011 קבעו גם הן פטור מחובת רישיון רכב ופטור מרישיון נהיגה. "במצב שנוצר, השימוש באופניים חשמליים אינו מסודר ויש הטוענים כי רכיבה עליהן מהווה בגדר עבירה", מוסיף עו"ד סביון. "מצד שני, לא קיימת חובה לבטח את השימוש באופניים בביטוח חובה, וספק אם יש בנמצא חברת ביטוח שתהיה מוכנה להנפיק פוליסה על פי פקודת ביטוח רכב מנועי במצב דברים זה. יצוין כי גם לפי התקנות החדשות אשר הוגשו לכנסת לאישורה וטרם אושרו אין מדובר בסיווג האופניים החשמליים כמחייבים עריכת ביטוח חובה". "במצב שנוצר, המשתמש באופניים חשמליים לא יהיה זכאי לפיצויים במקרה של פגיעת גוף הנובעת מהשימוש בהם. ואילו לגבי הולך רגל הנפגע מתאונת אופניים הרי הוא זכאי להגיש תביעת נזיקין, שלא על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. תביעת הנזיקין מחייבת מטבע הדברים הוכחת אחריותו של הנוהג לנסיבות התאונה. מתלוות לכך השאלות הנוגעות לדיני הנזיקין, ובכלל זה מידת האחריות של הרוכב, שאלות של אשם תורם, וכמובן קיים הקושי של גביית סכום הפיצויים מרוכב האופניים כשאין ביטוח מתאים המכסה את חבותו". עו"ד סביון מסכם כי בנסיבות אלה מוצע לרוכבי האופניים לבחון את היקף הכיסוי בפרק צד שלישי בפוליסת הדירה, האם מכסה את השימוש באופניים חשמליים ואת הפגיעות לצדדים שלישיים כתוצאה מהשימוש בהם, האם קיים חריג ספציפי הנוגע לשימוש באופניים חשמליים המונע מן הרוכב הגנה במקרה של תביעת צד שלישי בשל נזקי גוף בתאונה.